Przepuklina pooperacyjna po operacji wyrostka

Witam, mam pytanie dotyczące wyrostka, tzn jestem po operacji, 14 listopada odbył się zabieg usunięcia wyrostka bez żadnych komplikacji. Dzis doszło miedzy mną a partnerem do zbliżenia i... Właśnie tu jest problem, spuchł mi brzuch w okolicy pachwiny po str prawej , a nad znkiem "cięcia" ok3cm, mam okropnie twardą... Kulkę/gulkę, twarde miejsce i boleści całej prawej strony, może to być przepuklina pooperacyjna? Mam się czym martwić...?

Niestety tak może być. Albo to przepuklina albo wytworzył się krwiak jako następstwo przeciążenia powłok w okolicy blizny pooperacyjnej. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem prowadzącym. On po badaniu na pewno wyjaśni czym spowodowane jest to zgrubienie.