Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Różnica między plastyką przepukliny brzusznej pooperacyjnej a operacją wewnętrznej przepukliny brzusznej

Witam, proszę o odpowiedź czy istnieje różnica między plastyką przepukliny brzusznej pooperacyjnej a operacją wewnętrznej przepukliny brzusznej. Dodam że chodzi o odszkodowanie z PZU To pierwsze mam na wypisie a za to drugie następuje wypłata odszkodowania - nie wiem czy stany te są ze sobą powiązane i czy PZU nie stwarza dodatkowego określenia Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane określenia to generalnie co innego. Domyślam się bowiem, że Pan miał pooperacyjną przepuklinę powłok brzusznych. Jeśli tak, nie jest to to samo co wewnętrzna przepuklina brzuszna. Przepukliny wewnętrzne to takie, które nie wychodzą na zewnątrz powłok, ale kierują się do innych jam ciała np. przepuklina rozworu przełykowego. Tak naprawdę interpretacja zależy jednak od lekarza orzecznika PZU.

0

To całkiem inne rodzaje przepuklin. Przepukliny wewnętrzne są bardzo groźne, często dają powikłania i występują w zakresie wnętrza jamy brzusznej i jej struktur zaś przepukliny brzuszne pooperacyjne występują w zakresie powłok brzusznych i powstają w bliznach pooperacyjnych. Leczenie tych dwóch rodzajów przepuklin są zgoła różne.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy