Zgrubienie po zabiegu przepukliny pachwinowej

witam.Miałam zabieg przepukliny pachwinowej 2 lata temu.Nie dali mi siatki i mam dużą bułę po lewej stronie.Rok temu robiłam USG i stwierdzono że nie ma odnowy i musi być zgrubienie.Zapytam czy buła musi zostać bo po jednej stronie mam spuchnięte,chociaż mnie nie boli,ale czasami zakłuje
KOBIETA ponad rok temu

Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?

Czekasz na operację? Czy zastanawiałeś się już, co się będzie działo po niej? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej o zasadach opieki medycznej po operacji.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Jeśli zgrubienie powiększyło się lub dołączyły się dolegliwości bólowe i dyskomfort, powinna się Pani ponownie głosić do lekarza celem przeprowadzenia badania klinicznego i wykonania kontrolnego USG.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Trudno mi określić co obecnie się dzieje bez bezpośredniego badania. Najlepiej, aby Panią zbadał chirurg i wyjaśnił czym jest to zgrubienie. Czasami większą wartość diagnostyczną ma zwykłe badanie przez doświadczonego chirurga niż badanie USG. Chirurg dopiero po badaniu określi czy jest to wznowa przepukliny czy też np. bliznowate zgrubienie tkanek miękkich po operacji przepukliny pachwinowej w przeszłości.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Nie powiedziała Pani, czy zgrubienie pojawiło się w okolicy pachwinowej zaraz po zabiegu, czy później. Jeśli zaraz po zabiegu i w kontrolnym usg nie ma cech nawrotu, prawdopodobnie tkanka podskórna została nierówno zeszyta i szpeci. Jeśli zgrubienie pojawiło się w późniejszym okresie i powiększa się konieczna jest powtórna konsultacja chirurgiczna i powtórzenie usg tkanki podskórnej okolicy pachiwnowej.
Joanna Jędrys

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty