Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchnięta moszna po operacji przepukliny pachwinowej

pawel 58lat mialem wykonana operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej wczep 4.032014 wykonano plastyke przepukliny z uzyciem siatki wszystko pomalu sie goi zwyjatkiem ktory odczuwam obecnie to opuchnieta mosznna i mam wrazenie ze wszystko wciagniete ma do srodka prosze o odpowidz jakie inne srodki lecznicze moge stosowac obecnie stosuje masc ARCACEL
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Przeszczep od żywego dawcy a przeszczep od osoby zmarłej

Czym różni się przeszczep od żywego dawcy od przeszczepienia organu od osoby zmarłej? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Anna Aseńko Chirurg
60 poziom zaufania

Witam,

Obrzęk moszny po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki jest dość częsty. Jednak dobrze by było żeby skontrolował to lekarz, najlepiej operator, żeby nie przeoczyć jakiegoś powikłania. To co jest standartowo zalecane w takich przypadkach to obcisła bielizna i tzw. "suspensorium" czyli coś co pomoże nam unieść mosznę i jej zawartość trochę wyżej dzięki czemu odpływ krwi będzie ułatwiony i powoduje to zmniejszenie obrzęku. W praktyce zazwyczaj jest to stosowany np. rulon/ zawiniątko z czystych skarpet wsadzonych pod worek mosznowy plus obcisła bielizna.

Polecam jednak, jak pisałam wyżej zgłosić się na kontrolę do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
0

Zgłosić się do operatora , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy