Znaczny obrzęk moszny po usunięciu przepukliny pachwinowej-mosznowej

8 dni temu miałem zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej - mosznowej lewej strony. Po zabiegu bardzo mi spuchła moszna i jest bardzo twarda. Po ilu dniach zejdzie ta opuchlizna? Czy czymś to smarować? Proszę o odpowiedź.

Taki obrzęk moszny po operacji plastyki przepukliny pachwinowej dość często występuje i jest typowy. Najczęściej taki obrzęk wycofuje się w przeciągu 2-3 tygodni. Można przyspieszyć ten proces okładami z Altacetu lub stosując żel Altacet, a także wysoko unosić worek mosznowy (obcisłe majtki, wyższe ułożenie moszny w czasie leżenia - np. mały ręcznik pod worek mosznowy). W razie nie ustępowania obrzęku lub jego powiększania się należy bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.