Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk moszny po przepukliny pachwinowej

Witam.Proszę o radę po raz drugi. 13 marca operowano mi przepuklinę pachwinową(sytuacja ma miejsce w Norwegii). Od operacji przez miesiąc nie ustępował obrzęk moszny.Radzili Państwo wizytę u chirurga.Tak też zrobiłem.Ściąganie płynu z krwią, ok. 0,5l. Kilka dni, obrzęk powraca, połączony z bólem.Druga wizyta, ponowne ściąganie, obietnica, że będzie o.k. i polecenie powrotu do pracy.Praca fizyczna.Kilka dni, wielkość moszny jak śr. jabło i często boli.Jak myślicie co mam powiedzieć chirurgowi?
MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

Insulinooporność w przeszczepie wysp trzustkowych

Prawdopodobnie rekonstruowany operacyjnie pierścień przepukliny powoduje utrudniony odpływ płynów (krwi, chłonki) z moszny, an co wskazuje treść punkcji: "płyn z krwia". Nie jest wykluczone, ze pojedyncze aspiracje nie przyniosą trwałego efektu. Wskazane: oszczędny tryb życia - domowy, stosowanie bielizny - slipów; regularne kontrole chirurgiczne z ewent punkcjami odbarczajacymi (proponuję poradnię przyszpitalną - tj miejsce, w którym z pewnością obserwuje się pacjentów po zabiegach), rozważenie wyk. badania USG pachwiny, a w razie nieskuteczności punkcji założenie drenu. Problem może się utrzymywać parę do kilku tygodni.

0
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowny Panie, z opisu Pana dolegliwości, wynika iż obszar plastyki jest zbyt obszerny i "zbyt zaciśnięty" co prowadzi do zaburzenia cyrkulacji krwi oraz odpływu chłonki.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy