Obrzęk moszny po operacji przepukliny

Pięć tygodni temu przeszedłem operację przepukliny, również w Norwegii(Stavanger). Metoda otwarta z użyciem siatki.Cztery godziny po zabiegu do domu.Później niby wg normy, czyli obrzęk moszny,penisa, krwiak penisa. Po ok. 2 tyg. krwiak zniknął, rana goi się pięknie i tu zaczyna się problem. Obrzęk moszny, wielkości pięści, nie znika mimo stosowania altacetu.Po 4 tyg. po zabiegu wizyta kontr. u lekarza rodzinnego,zalecenie, ponowna wizyta u chirurga.Czekam. Powiedzcie w czym może być problem?

Trudno i na odległość a dodatkowo bez badań coś powiedzieć. Jeśli nie boli zawartość moszny to ok. Jeśli w usg nie ma kłopotów w przepływach naczyniowych i nie ma krwiaka to spokojnie można czekać. Proszę spróbować smarować reparilem w żelu. Mogą także pomóc tabletki tej samej nazwy

Dr n. med. Marek Rawski

SZanowny Panie, Problem , o którym Pan pisze prawdopodobnie zniknie w najbliższym okresie. Jaka może być przyczyna takiego obrzeku - zbyt ciasno założona siatka i utrudniony odpływ krwi i limfy. Powinno sie to unormalizować. Nadaljednaknależy stosować Altacet. Ja dodałbym jeszcze DIH 1000 mg 3x1 tbl (lek bezpieczny, bez recepty).
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl".
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg