Czy mam stosować ten suplement ciągle?

Witam, proszę o poradę , jestem po resekcji guza wątroby ,mam zalecone branie essentisle forte 3 razy dziennie po dwie kapsułki,biorę je już od około 3 miesięcy ,operacje miałem 2 miesiące temu, czy mam robić przerwy w jego stosowaniu jak to zazwyczaj się słyszy przy braniu jakiś suplementow czy leków czy wskazane jest brać cały czas ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Essentiale Forte to roślinny lek stosowany przy chorobach wątroby. Osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12 roku życia powinny zażywać dwie kapsułki trzy razy na dobę. Najlepiej zażywać ten lek w trakcie posiłku i nie rozgryzać go.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania Essentiale Forte, lek ten nie posiada ograniczeń czasowych co do stosowania go. Zaleca się jednak, aby terapia trwała co najmniej jeden, dwa lub trzy miesiące.

Nie ma więc przeciwwskazań do stosowania Essentiale Forte w sposób ciągły, choć dla pewności proszę dopytać swojego lekarza o długość leczenia.

Inne pytania o Essentiale Forte znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-zazyciu-essentiale-forte-moge-wypic-piwo,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-essentiale-forte-i-xarelto-20-jednoczesnie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-deprim-i-essential-forte.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.