Czy mogę w tej sytuacji stosować Ostropest?

Witam Mam pytanie Biorę leki hydroxyzynium adamed i Controloc 40 po jednej tabletce dwa razy dziennie Czy mogę brać lek Ostropest plamisty na wsparcie wątroby?
KOBIETA, 42 LAT 3 miesiące temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

W ulotkach leków Controloc 40 oraz Hydroxyzynium producent nie wskazuje, jakoby leki wchodziły w interakcję z ostropestem. Zanim jednak zdecyduje się Pani na suplementowanie jakikolwiek preparatu, wskazana jest konsultacja z lekarzem, który przepisał leki. Przyjmując środki na receptę, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kontakt ze specjalistą.

Ostropest plamisty, jak Pani wspomniała, jest preparatem wspierającym funkcjonowanie wątroby – działa regenerująco oraz chroni przed szkodliwym wpływem toksyn. Ponadto wpływa regulująco na trawienie, wspomaga regenerację nerek, zapobiega miażdżycy. Więcej informacji o właściwości ostropestu można znaleźć pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/ostropest

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ostropest-plamisty-koliduje-z-xarelto

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ostropest-plamisty-obniza-cholesterol

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-te-leki-z-ostropestem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty