Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Sylimarol Detox to produkt opierający się na wyciągach roślinnych z: pokrzywy, skrzypu polnego, liści brzozy oraz owoców ostropestu plamistego. Tutaj więcej o produkcie: https://portal.abczdrowie.pl/ostropest-plamisty-ziolowy-ratunek-dla-watroby.

Żadne z tych ziół, poza ostropestem plamistym, nie wpływa na obniżenie skuteczności antykoncepcji hormonalnej pod warunkiem stosowania się do zaleceń producenta odnośnie dawki dobowej preparatu. Z uwagi na obecność tego ostatniego składnika warto zachować minimum czterogodzinny odstęp pomiędzy pigułką antykoncepcyjną a suplementem diety. Istnieją badania dowodzące, że ostropest plamisty może wpływać na obniżenie poziomu estrogenów we krwi, gdyż poprawia ich metabolizowanie – ma to ścisły związek z poprawą funkcjonalności wątroby. Więcej o detoksykacji wątroby za pomocą naturalnych składników pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-watrobe-rodzaje-ziol-wlasciwosci-lecznicze-i-zdrowotne.

Natomiast warto wiedzieć, że z uwagi na brak badań nad interakcjami pomiędzy wieloma gatunkami roślin a farmaceutykami, lekarze odradzają łączenie antykoncepcji hormonalnej z ziołolecznictwem. Proszę zapoznać się z tą odpowiedzią na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/antykoncepcja-a-ziololecznictwo-jak-to-jest.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy