Czy to wpłynie w jakiś sposób na skuteczność tabletek?

Witam, mam problem z wątrobą, mianowicie mam lekkie stłuszczenie wątroby, robiłam wyniki krwi i jeden wskaźnik jest lekko podwyższony, czekam na konsultacje z lekarzem, ale z powodu braku w personelu dostałam informację, że muszę zaczekac kilka miesięcy. Pomyślałam więc, że dobrze byłoby wspomóc się chociażby herbatami. Mam w domu dziurawiec i ostropest plamisty, ale biorę tabletki antykoncepcyjne i wiem, że nie powinno się wtedy pić takich ziół bo mogą one zaburzac wchłanianie tabletek. Dlatego mam pytanie, czy w trakcie co miesięcznej, tygodniowej przerwy od antykoncepcji podczas menstruacji można pić takie herbaty dla poprawienia stanu wątroby, czy to wpłynie jakkolwiek na skuteczność tabletek?

Dzień dobry,

stłuszczenie wątroby najlepiej reguluje się poprzez delikatne racjonalne odchudzanie. Można to robić niezależnie od przyjmowania doustnej antykoncepcji.

Ostropest znany jest z tego, że wpływa korzystnie na parametry wątroby. Czy zachodzi interakcja pomiędzy nim, a tabletkami - proszę zapytać ginekologa, który zlecił antykoncepcję.

Co do dziurawca - tu działanie na wątrobę jest mniej spektakularne. Natomiast dziele to może powodować fotouczulenie. Tak więc - szczególnie latem - należy działać ostrożnie.

https://www.food-diet.pl/

Pozdrawiam ciepło

Ewa Ceborska