Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mielony kminek obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy Kminek Mielony obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
KOBIETA, 35 LAT 11 miesięcy temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, nie, mielony kminek nie wpływa na obniżenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza, że zazwyczaj stosuje się go w niewielkich ilościach, jako przyprawę. Nie ma więc istotnego wpływu na działanie leków. W tym miejscu odpowiedź eksperta na pytanie o składniki pokarmowe, które mogą wpływać negatywnie na stosowaną antykoncepcję: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dieta-wplywa-na-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych. Na skuteczność antykoncepcji wpływają negatywnie zwłaszcza niektóre leki – antybiotyki, duże ilości witaminy C, węgiel leczniczy oraz ziele dziurawca i siemię lniane. Więcej o możliwych przyczynach obniżenia skuteczności antykoncepcji hormonalnej w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy