Czy mielony kminek obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy Kminek Mielony obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie, mielony kminek nie wpływa na obniżenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza, że zazwyczaj stosuje się go w niewielkich ilościach, jako przyprawę. Nie ma więc istotnego wpływu na działanie leków. W tym miejscu odpowiedź eksperta na pytanie o składniki pokarmowe, które mogą wpływać negatywnie na stosowaną antykoncepcję: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dieta-wplywa-na-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych. Na skuteczność antykoncepcji wpływają negatywnie zwłaszcza niektóre leki – antybiotyki, duże ilości witaminy C, węgiel leczniczy oraz ziele dziurawca i siemię lniane. Więcej o możliwych przyczynach obniżenia skuteczności antykoncepcji hormonalnej w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.