Co wpływa na obniżenie działania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, moje pytanie brzmi co wpływa na obniżenie działania tabletek antykoncepcyjnych? Słyszałam że wpływa również: błonik, kawa, alkohol, mleko, Węgiel leczniczy, osłabienie organizmu np. przy przeziebieniu, Witamina C, Paracetamol. Czy to prawda? Prosze o odpowiedź co wpływa tak na prawde na obnizenie działania tabletek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Spożywanie wymienionych produktów w rozsądnych ilościach nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Przeziębienie oraz stosowane do jego zwalczania ogólnodostępne preparaty nie wpływają na skuteczność ochrony przed ciążą. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.