Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób chrom obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Mam założony Implanon NXT, chciałbym zacząć stosować chrom, jak wiem, chromu nie stosuje się przy tabletkach antykoncepcyjnych, ale jak to ma się do Implantu? W jaki sposób chrom obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych?
KOBIETA, 25 LAT 10 miesięcy temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

negatywny wpływ chromu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej ma odniesienie tylko do tabletek hormonalnych z uwagi na miejsce ich wchłaniania, to jest układ pokarmowy. Ta sama zasada dotyczy zażywania różnego rodzaju leków zmniejszających wchłanianie hormonów do krwi (np. węgiel leczniczy), pewnych ziół czy pokarmów (siemię lniane) czy suplementów diety (błonnik pokarmowy). O doustnej antykoncepcji hormonalnej przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-trzeba-wiedziec-o-doustnej-antykoncepcji.

Jeżeli chodzi o inne metody antykoncepcji hormonalnej, w tym implant podskórny czy plaster albo wkładka, można być spokojnym o spożywane pokarmy, dlatego że hormony zapobiegające zapłodnieniu nie wchłaniają się wówczas z układu pokarmowego. Natomiast proszę pamiętać, że istnieją leki, których stosowanie może wpływać negatywnie na skuteczność takiej antykoncepcji, dlatego sugeruję zapoznać się z ulotką dołączoną do implantu, a w razie wątpliwości zwrócić do ginekologa. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej o antykoncepcyjnym implancie podskórnym w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/implant-antykoncepcyjny-zabieg-dzialanie-wady-przeciwwskazania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy