Czy siemię lniane obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Ponieważ siemię lniane i inne leki w formie zawiesiny czy kiślu, mogą obniżać skuteczność antykoncepcyjną jeśli nie zachowa się przerwy czasowej w ich braniu, zastanawiam się co jest ze zwykłym kiślem, który też obkleja żołądek i jelita ? Czy on też utrudnia wchłanianie pigułek czy nie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, spożywanie siemienia lnianego rzeczywiście wiąże się z osłabieniem tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ powleka on przewód pokarmowy, utrudniając wchłanianie hormonów. Zwykły kisiel np. owocowy nie ma jednak takich właściwości jak ten z siemienia, dlatego nie obniża skuteczności przyjmowanych środków i można go z nimi bezpiecznie spożywać.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/siemie-lniane

https://portal.abczdrowie.pl/produkty-ktore-reguluja-poziom-hormonow-w-organizmie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.