Czy na żołądek mogę stosować siemię lniane?

Witam, czy kisiel z siemienia lnianego na nadzerki zoladka mozna stosować bez przerwy? Czy nie utrudnia on trawienia pokarmow w żołądku? Czy nie zmniejsza ilości kwasu solnego w żołądku co pogarsza rozklad pokarmów? Gdyż ostatnio zauważyłam dużo niestrawionych resztek jedzenia w kale ( włókna miesne i roslinne) nie wiem czym moze być to spowodowane, a przyjmuje kisiel z siemienia od ponad roku z małymi przerwami.Bardzo proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

siemię lniane w postaci charakterystycznego w konsystencji naparu można stosować nieprzerwanie, ponieważ powleka błonę śluzową żołądka i jelit specjalną powłoką, która zapobiega uszkodzeniom śluzówki i niweluje dolegliwości związane z wieloma chorobami układu pokarmowego (wrzody, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby zapalne jelit).

Więcej informacji pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/siemie-lniane-na-problemy-trawienne.

Nie należy jednak przekraczać dozwolonej dawki dobowej siemienia, to jest 2-3 łyżek stołowych, a także należy pamiętać, by nie spożywać go bezpośrednio przed lub po przyjęciem leków, bo może ograniczać ich wchłanianie.

Natomiast kisiel z siemienia lnianego nie ma negatywnego wpływu na przyswajanie witamin i mikroelementów z potraw, ale może działać odwadniająco z uwagi na właściwości higroskopijne. Dlatego jeżeli spożywa Pani kisiel z siemienia lnianego, należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/oto-co-stanie-sie-z-twoim-cialem-gdy-codziennie-bedziesz-pic-siemie-lniane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.