Czy taka herbata może wpłynąć na działanie tabletek?

Witam, czy herbata Verdin Fix wspomagająca trawienie może wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych? W składzie zawiera ona miętę pieprzową, kolendrę siewną, kminek zwyczajny, dziką róże, palczatkę cytrynową, liść zielonej herbaty, korzeń lukrecji gładkiej oraz korzeń mniszka lekarskiego. Tabletki zażywam o 19:30, a herbatę piję przeważnie o 10 rano.

Redakcja abcZdrowie

Witam, picie tej herbaty powinno pozostawać bez związku z ewentualnym obniżonym działaniem antykoncepcji. Jeśli zachowuje Pani tak długi odstęp czasowy, to nie ma powodów do obaw. Proszę przestrzegać zaleceń producenta naparu co do ilości spożywanej w ciągu doby. Warto również wiedzieć, że preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu, odchudzające oraz siemię lniane, węgiel leczniczy czy chrom będą wpływały negatywnie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej i to ich należy unikać, jeśli to możliwe. Więcej o tym, co wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol/
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.