Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka herbata może wpłynąć na działanie tabletek?

Witam, czy herbata Verdin Fix wspomagająca trawienie może wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych? W składzie zawiera ona miętę pieprzową, kolendrę siewną, kminek zwyczajny, dziką róże, palczatkę cytrynową, liść zielonej herbaty, korzeń lukrecji gładkiej oraz korzeń mniszka lekarskiego. Tabletki zażywam o 19:30, a herbatę piję przeważnie o 10 rano.
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, picie tej herbaty powinno pozostawać bez związku z ewentualnym obniżonym działaniem antykoncepcji. Jeśli zachowuje Pani tak długi odstęp czasowy, to nie ma powodów do obaw. Proszę przestrzegać zaleceń producenta naparu co do ilości spożywanej w ciągu doby. Warto również wiedzieć, że preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu, odchudzające oraz siemię lniane, węgiel leczniczy czy chrom będą wpływały negatywnie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej i to ich należy unikać, jeśli to możliwe. Więcej o tym, co wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol/
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy