Czy dieta wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych mogę jeść co chcę, kiedy chcę i w takich ilościach jakich chcę czy muszę się ograniczać np. z ilością spożywanych pokarmów lub przykładowo jeść godzinę przed lub po przyjęciu tabletki bądź nie jeść jakichś produktów? Chcę być pewna w 100% że odżywianie wpływa lub nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Pozdrawiam

Witam. Spożywany pokarm nie ma wpływu zarówno na wchłanianie jak i na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.