Jaka ilość błonnika może mieć wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Trochę ostatnimi czasy przytyłam i postanowiłam przejść na dietę. W związku z tym chcę zacząć jeść produkty bogate w błonnik. I wyczytałam, że błonnik może wpłynąć na skuteczność tabletek. Tylko tutaj mam pewną wątpliwość... Czy to chodzi o tabletki z błonnikiem, czy o każdy produkt? Ja chcę jeść tylko naturalny błonnik (chleb zwykły zamienić na razowy, na śniadanie płatki z mlekiem i więcej owoców i warzyw). Czy już taka ilość (około 20g błonnika dziennie) może mieć wpływ na tabletki jeśli nie działa przeczyszczająco? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Błonnik zawarty w naturalnych produktach żywieniowych nie powinien wpływać na wchłanianie leków i tabletek antykoncepcyjnych. Ilości zawarte w opisanych produktach nie zmniejszą skuteczności antykoncepcji hormonalnej.
Dieta zawierająca błonnik w diecie jest korzystna pod wieloma względami zdrowotnymi nie tylko w kwestii redukcji masy ciała. Błonnik w świetle jelita nie ulega wchłanianiu, ale pęczniejąc pobudza w sposób naturalny perystaltykę jelit poprawiając czynność i oczyszczanie przewodu pokarmowego.

Redakcja abcZdrowie.pl