Czy spożywanie alkoholu ma wpływ na działanie tabletek?

Witam. Chciałabym się właśnie dowiedzieć, czy spożycie alkoholu ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy muszę odczekać aż tabletki się "wchłoną"?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,
Alkohol spożywany w umiarkowanych ilościach nie ma wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Jednakże w sytuacji, gdy pod wpływem alkoholu doszło do wymiotów, to pigułka przyjęta 3 godziny przed wystąpieniem wymiotów nie zdołała się wchłonąć i należy niezwłocznie przyjąć kolejną.
Należy pamiętać również o tym, że zarazem spożywanie alkoholu, a także stosowanie antykoncepcji hormonalnej wpływa szkodliwie na wątrobę.

http://abcantykoncepcja.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl