Tabletki antykoncepcyjne i alkohol...

Czy w czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych można pić alkohol? Czy ma to wpływ na działanie tabletek? Czy można wziąć tabletkę, jeśli spożyło się alkohol? Albo pić alkohol, jeśli wzięło się tabletkę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Spożywanie alkoholu i jednoczesne zażywanie pigułki antykoncepcyjnej może być o tyle kłopotliwe, że po spożyciu dużej ilości alkoholu niekiedy występują wymioty, co może osłabić wchłonięcie pigułki. Innym niebezpieczeństwem jest to, że upojona alkoholem kobieta zapomni o zażyciu pigułki... Spożywanie alkoholu bez wymiotów raczej nie wpływa na skuteczność antykoncepcji - jednak należy pamiętać, że i pigułki, i alkohol "nadwyrężają" wątrobę.

Pozdrawiam!