Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki przeciwgrzybicze a alkohol

Mam pytanie dotyczące tabletek przeciwgrzybiczych i alkoholu. Dokładnie chodzi mi o 2 rodzaje tabletek: K*** i F*** (specjalnie podaję nazwy, gdyż wiele osób szuka odpowiedzi na te pytania:). Mianowicie – w ulotce K*** jest napisane: "Po przyjęciu K*** jednocześnie z alkoholem mogą wystąpić wypieki, zaczerwienienie skóry, obrzęki, nudności, wymioty, ból głowy. Objawy są podobne do tych, jakie występują po D***." Więc sprawa jest jasna i przejrzysta. Natomiast w ulotce F*** nie ma ani słowa o alkoholu. I teraz mam dwa pytania: 1. Czy jeśli w ulotce jakiegokolwiek leku nie jest wspomniane o alkoholu, to znaczy, że ten lek w żaden sposób nie oddziałuje z alkoholem? 2. Czy po zażyciu tabletki F*** można wypić alkohol (niekoniecznie małą dawkę;), np. w trzy godziny po zażyciu? PS Wiem, że w zasadzie nie powinno się, zażywając leki, sięgać po alkohol, ale jeśli w ulotce nie ma przeciwwskazań... Zależy mi bardzo na konkretnej odpowiedzi, gdyż muszę brać tabletki, a czekają mnie imprezy, na których nie da się odmówić ;)

ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam serdecznie.

Właściwie to sam Pan sobie odpowiedział na to pytanie:) Zażywając leki, nie powinno się spożywać alkoholu.

W przypadku stosowanego przez Pana preparatu może dojść do toksycznego wpływu na wątrobę, raczej nie warto dokładać jeszcze dodatkowo szkodliwego wpływu alkoholu na ten organ. Nie powinno stosować się go również w przypadku zaburzeń elektrolitowych, o które po solidnej imprezie nie trudno.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy