Czas wchłaniania tabletek a alkohol

Biorę tabletki antykoncepcyjne codziennie o 21. Czasem jestem w tym czasie na imprezie, więc piję, bądź wypiłam już alkohol. Czy ma to wpływ na czas wchłaniania tabletek (wiem, że normalnie wynosi on 3-4godz)? Co za tym idzie, czy gdy w takim razie wymioty zdarzą się rano następnego dnia (ok 12 godz po przyjęciu tabletki), to czy zdążyła się ona przyjąć? Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wymioty zmniejszą skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jeżeli występują do 3h po przyjęciu tabletki. Po 12h od przyjęcia tabletki nie obniżają skuteczności tabletek.
Na wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych alkohol nie ma wpływu. Chyba, że spowoduje wymioty.

Pozdrawiam