Alkohol, Urofuraginum a tabletki antykoncepcyjne

Witam, zaczęłam przyjmować tabletki Vibin, zaczęłam brać od pierwszego dnia miesiączki, która trwała około 9 dni (normalnie 5 dni) 2 razy zdarzyło mi się przyjąć tabletkę pod wpływem alkoholu, oraz stosowałam lek urofurarginium na zapalenie pęcherza. Od 2 dni czuję silny ból jajników. Czy alkohol lub tabletki mogły zmniejszyć skuteczność tabletek?

Aleksander Ropielewski

Wchłanianie mogło zostać zaburzone pod wpływem alkocholu jednak nie na tyle aby wpłynęło to na skuteczność antykoncepcji. urofuragin nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.