Pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Przyjmuję 1 blister tabletek. Pierwszą przyjęłam w 2 dniu miesiączki.Przyjmowałam je regularnie, z niewielkimi odstępstwami,zdarzyło się najwięcej 2,5 godz poślizgu. Kilka razy zdarzyło się łączyć przyjmowanie tabletek z piciem alkoholu. Czy mogło to wpłynąć na obniżenie ich skuteczności? Dziś przyjmuję ostatnią 21.Podczas całego tego czasu kochałam się z chłopakiem tylko raz było to w dniu przyjęcia 16 tabletki, był to stosunek przerywany.Czy zrobić test ciąż? Jeśli tak kiedy go wykonać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Alkohol nie obniża skuteczności antykoncepcji hormonalnej. 2. Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. 3. Nie ma potrzeby, by wykonywała Pani test ciążowy. 4. W przyszłości proszę pamiętać, że by test był wiarygodny należy go wykonać około 14 dni po stosunku.