Stosowanie tabletek z nowego blistra a ciąża

Witam serdecznie. Od 3 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. W przedostatnim dniu przed 7 dniową przerwą w zażywaniu tabletek miałam silny ból żołądka i przyjęłam jedną tabletkę węgla leczniczego. Pigułkę wzięłam po ok. 3 godzinach od przyjęcia węgla, o stałej porze ich przyjmowania. W kolejnych 7 dniach miałam przerwę, wystąpiło krwawienie z odstawienia. Teraz zaczęłam nowy blister i kochałam się bez innego zabezpieczenia. Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku skuteczność antykoncepcyjna nie była obniżona - nie powinna mieć Pani zatem powodów do obaw. Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome i wynika tylko z faktu, że antykoncepcja hormonalna nie ma 100% skuteczności.