Nieregularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon a ryzyko ciąży

Witam! Przyjmuję tabletki microgynon 21 w 1 tygodniu przyjmowania zapominałam kilku już nie pamiętam ilu tabletek na pewno jedno spóżnienie było takie że trzeba było przyjąć 2 tabletki jednocześnie w tym czasie współżyłam bez zabezpieczania w ostatnim tygodniu brania tabletek po stosunku dostawałam plamienia teraz mam okres ale jest skąpy robiłam betę hcg i wyszła <2 czy jest możliwość zajścia w ciąże proszę o odpowiedz. Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli beta-hCG wykonała Pani co najmniej 8 dni po ostatnim stosunku to wynik jest wiarygodny i wyklucza ciążę.