Seks po alkoholu a stosowanie tabletek Micorygon

Dzien dobry. Biorę tabletki microgynon w miarę regularnie-opóźnienia 2-3 godziny. Uprawiałam sex po alkoholu ... Teraz od kilku dni mam mdlosci... Jestem w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Alkohol nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Ewentualnie wystąpienie wymiotów. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi około 2 tyg po stosunku dla pewności.