Wymioty po wypiciu alkoholu a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Biorę regularnie tabletki Sylvie 20 od około roku. Czy jeśli zażyłam tabletkę wieczorem o 20 jak zawsze a potem wypiłam alkohol ( w sumie dużą dawkę ) i zmieszałam go a później o 1 w nocy wymiotowałam ale krótko to czy to przez alkohol? wcześniej też odbyłam stosunek ze swoim partnerem i później tak samo jak już wróciliśmy do domu i nie wymiotowałam.. To czy jeśli podczas stosunków nie doszło do wytrysku w pochwie to nie zajdę w ciążę? Czy to normalne? I czy nie obniżyło to skuteczności?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tabletka antykoncepcyjna wchłania się średnio 4 godziny. Jeśli zatem wymiotowała Pani 5 godzin później to właściwie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna tabletek jest zachowana. Ryzyko ciąży nie jest zwiększone. A propos wymiotów to najpewniej była to konsekwencja wypicia zbyt dużej ilości alkoholu.