Wymioty a zachowanie antykoncepcji u 21-latki

Witam, stosuję antykoncepcję hormonalną (Sylvie), wczoraj był 2 dzień nowego opakowania, tabletkę wzięłam o 20 na pusty żołądek ( ostatni posiłek był ok. 14 ), o godzinie 23 wymiotowałam przez alkohol i nie wzięłam dodatkowej tabletki. Dzisiaj wzięłam kolejną pigułkę o 20, czy antykoncepcja została zachowana czy 3 godziny to za mało na wchłonięcie?

Witam,
tabletka wchłania się do 2-3ech godzin.
Trudno ocenić jak było w tym przypadku, dlatego należałoby uznać ochronę za niepełną i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7-10 dni.