Zażycie tabletki antykoncepcyjnej i wymioty po alkoholu

Wczoraj tak jak zawsze o 17 wzięłam pigułkę antykoncepcyjną.Ok 21.15 zaczęłam spożywać alkohol,po godzinie 1 w nocy wymiotowalam wielokrotnie.Później doszło do stosunku,jednak wytrysk na zewnątrz.Czy mam powody do niepokoju? Tabletka zdążyła się już wchłonąć? W ulotce czas wchłaniania substancji czynnych określono jako 3-4 godziny.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, możliwe ze jeszcze sie nie wchłonęła niestety. Zalecałbym zastosować pomimo wszystko przez kilka dni dodatkowe zabezpieczenie oraz za 2 tygodnie wykonać test ciążowy. Pozdrawiam