Wymioty po 4 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej

Mam 22 lata. Biorę tabletki. Wzięłam tabletkę przed 12 w południe, a wymiotowalam (nie jakoś bardzo, ale jednak) o 15:30. Czy tabletka zdążyła się wchłonąć? Czy to zależy od tego, czy jadłam w ciągu tych 3 i poł godziny? To się stało już dwa dni temu i nie pomyślałam wtedy, że tabletka mogła nie zdążyć się wchłonąć, ale teraz jest już za późno, żeby wziąć drugś, bo jak mówię, minęły już dwa dni i tabletki brałam po jednej, o normalnych godzinach. Czy na wszelki wypadek powinnam stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie? I przez jaki czas? Kiedy znowu będę zabezpieczona, przyjmując, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć, a ja nie wzięłam następnej w ciągu 12 godzin? To był drugi tydzień przyjmowania tego opakowania. Jest to trzecie opakowanie z kolei. Proszę mi powiedzieć, kiedy znowu będę zabezpieczona. Dziękuję serdecznie z góry i proszę o szybką odpowiedź w miarę możliwości, żebym się nie denerwowała. Pozdrawiam serdeczenie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Od połknięcia pigułki do wymiotów minęło więcej niż 3 godziny, więc raczej nie musi się Pani przejmować. Dla pewności proszę łykać dalej tabletki i stosować dodatkową formę antykoncepcji przez 7 dni od wymiotów.

Pozdrawiam!