Tabletki antykoncepcyjne a wymioty po alkoholu

dzień dobry, biorętabletki antykoncepcyjne. Przyjmuję je o godz 20. Około godziny 23-24 nastąpiły silne wymioty w wyniku spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. dodatkową tabletkę wzięłam dopiero o godzinie 12 następnego dnia. czy w takim wypadku jestem zabezpieczona przez następne dni.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji mogło dojść do osłabienia ochrony przed ciążą. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.