Wymioty po tabletkach - czy jest ryzyko zmniejszenia ich skuteczności?

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o godz. 11. Niestety, w ostatnią sobotę wypiłam alkohol, który mi zaszkodził i wymiotowałam ok. 1 w nocy, więc minęło ok. 14h od przyjęcia 7. tabletki z blistra. Myślałam, że tabletka jest wchłonięta, więc nie wzięłam kolejnej. Później również współżyłam. Kiedy zdałam sobie sprawę, że jednak tabletka mogła nie zadziałać, o godz. 11 wzięłam 2 tabletki. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Wystąpienie wymiotów po 14 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej nie obniża skuteczności jej działania. Zatem nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki.