Dlaczego nie powinno łączyć się tabletek antykoncepcyjnych z alkoholem?

WITAM PISALA JUZ CZY PRZY BRANIU REGULARNIE TABLETEK ALKOHOL OBNIZYL SKUTECZNOSC ANTYKONCEPCYJI PANI DOKTOR ODPISALA ZE TEORYTYCZNIE NIE ALE NIE POWINNO SIE ŁACZYCC ALKOHOLU Z TABLETKAMI ANTYKONCEPCYJNYMI-DLACZEGO?? DODAM ZE TO BYLY DWA TZRY DRINKI I NIE PIJE CO DZIEN TYLKO STOSUNEK ZDAZYL SIE AKURAT PRZY WYPICIU TRZECH DRINKOW???

Renata GrzechociĹska

Alkohol może obniżyć skuteczność tabletek w momencie kiedy doprowadza do wymiotów w przeciągu 4 godzin od przyjęcia, co powoduje niewchłonięcie się tabletki. Bądź jeslq doprowadza do ominięcia tabletki.Jeśli do takiej sytuacji w Pani przypadku nie doszło, uważam że nie ma powodów do niepokoju.