Wpływ piwa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Czy piwo zmienia skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych? Zdarza mi sie wychodzic wieczorem ze znajomymi do pubu, albo lubie wypic piwo z narzeczonym. W internecie przewazaja informacje, ze alkohol nie wchodzi w interakcje z tabletkami, jednak pojawiaja sie opinie ze zachodzi wplyw.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystko zależy w jakim odstępie czasu spożywa Pani alkohol i przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Jednakże, jeżeli jest to dłuższy czas niż 2-3 godziny to żadnych interakcji nie powinno być (przy krótszym alkohol może zaburzać wchłanianie leku). Pozdrawiam.