Nasiona babki jajowatej a wchłanianie się tabletek antykoncepcyjnych

Proszę o informacje czy w przypadku, gdy stosuję tabletki antykoncepcyjne o godz. 12:00 zaś około godz. 19:00 "zjadam" ispagul(nasiona babki jajowatej)to czy ma to wpływ na wchłanianie tabletek? Wraz z tabletkami biorę suplement diety LUTEZAN i nie jestem pewna czy jakikolwiek składnik tego specyfiku również może osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. Skład: ekstrakt z aksamitka wzniesionego(luteina i zeaksantyna),witamina c i e, ekst. z ziel. herbaty, cynk,selen,miedź,borówka czernica.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie zostały opisane możliwe interakcje pomiędzy preparatami które Pani wymienia a tabletkami antykoncepcyjnymi więc nie powinny one zaburzać wchłaniania terapii antykoncepcyjnej. Pozdrawiam.