Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten suplement wpływa na skuteczność tabletek?

Witam. Czy suplement Kurkumina z Piperyną w dawce 400mg dziennie lub wyższej wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (Daylette)? Pozdrawiam.
KOBIETA, 39 LAT 12 miesięcy temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, prawdopodobnie lek antykoncepcyjny nie wchodzi w interakcję z tym suplementem diety. Natomiast warto na wszelki wypadek zachować minimum czterogodzinny odstęp między pigułką a suplementem – wtedy będzie miała Pani pewność, że piperyna z kurkuminą nie zaburzą wchłanialności hormonów z tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli chodzi o suplementy wspomagające odchudzanie, to warto pamiętać, że niektóre preparaty spowalniające wchłanianie tłuszczu, leki przeczyszczające, siemię lniane oraz chrom obniżają skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Więcej o substancjach i lekach wpływających negatywnie na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy