Czy ten suplement wpływa na skuteczność tabletek?

Witam. Czy suplement Kurkumina z Piperyną w dawce 400mg dziennie lub wyższej wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (Daylette)? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam, prawdopodobnie lek antykoncepcyjny nie wchodzi w interakcję z tym suplementem diety. Natomiast warto na wszelki wypadek zachować minimum czterogodzinny odstęp między pigułką a suplementem – wtedy będzie miała Pani pewność, że piperyna z kurkuminą nie zaburzą wchłanialności hormonów z tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli chodzi o suplementy wspomagające odchudzanie, to warto pamiętać, że niektóre preparaty spowalniające wchłanianie tłuszczu, leki przeczyszczające, siemię lniane oraz chrom obniżają skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Więcej o substancjach i lekach wpływających negatywnie na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.