Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne a alkohol i odchudzanie

Witam! Chciałam zapytać o to, czy alkohol w jakiś sposób może obniżać działanie tabetek antykoncepcyjnych? Należy zwrócić uwagę na to, że nie chodzi mi o sytuację, gdy w wyniku spożycia alkoholu tabletka w wyniku wymiotów nie wchłonęla się. Drugie moje pytanie dotyczy tego, czy można odchudzać się w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Racjonalne odchudzanie się - bez przyjmowania środków przeczyszczających lub innych, które wchodzą w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi (patrz ulotka) - nie wpływa na skuteczność tych ostatnich. Również alkohol, w ilościach niewywołujących wymiotów, może być spożywany podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy