Tabletki antykoncepcyjne a alkohol i odchudzanie

Witam! Chciałam zapytać o to, czy alkohol w jakiś sposób może obniżać działanie tabetek antykoncepcyjnych? Należy zwrócić uwagę na to, że nie chodzi mi o sytuację, gdy w wyniku spożycia alkoholu tabletka w wyniku wymiotów nie wchłonęla się. Drugie moje pytanie dotyczy tego, czy można odchudzać się w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Racjonalne odchudzanie się - bez przyjmowania środków przeczyszczających lub innych, które wchodzą w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi (patrz ulotka) - nie wpływa na skuteczność tych ostatnich. Również alkohol, w ilościach niewywołujących wymiotów, może być spożywany podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!