Jak bezpiecznie przesunąć czas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od tygodnia przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin. Rozpoczęłam ich przyjmowanie pierwszego dnia okresu o godzinie 21. Jednak ze względu na wygodę chciałabym przesunąć godzinę ich zażywania na 17-18. W jaki sposób bezpiecznie to zrobić? Czy i przez jaki czas muszę się dodatkowo zabezpieczać? Zastanawia mnie również czy spożywanie alkoholu ma wpływ na obniżenie skuteczności działania pigułki.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przesunięcie tabletki najbezpieczniej wykonać w 2 dni. Pierwszego przyjąć tabletkę o godzinie 19, a następnego na godzinę 17, tak by odstęp czasowy nie przekraczał 2 godzin.
Alkohol może mieć wpływ na przyjmowaną antykoncepcję w czasie jego spożywania.