Spożywanie alkoholu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini

Witam Mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych Vibin mini czy można spożywać alkohol podczas przyjmowania tabletek?? I nie wiem czy dobrze zrozumiałam Panią doktor czy mam zacząć zażywać tabletki w pierwszym dniu miesiączki?? Dziękuje i pozdrawiam serdecznie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, ma Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji od pierwszego dnia cyklu, czyli pierwszego dnia miesiączki. Nie wskazane jest spożywanie alkoholu +/- 2 godziny od zażycia tabletki.