Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych przy prawidłowym zażywaniu

Jeżeli zażywam regularnie tabletki, nie mam wymiotów oraz biegunki i nie połączyłam z innymi lekami, to czy muszę używać dodatkowego zabezpieczenia, czy może sama pigułka wystarczy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli spełniła Pani wyżej wymienione warunki i rozpoczęła Pani zażywanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu miesiączki (pierwszy dzień cyklu), to od pierwszego dnia stosowania tabletek jest Pani chroniona przed ciążą w około 99% i nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji, np. w formie kondomów. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) i dopiero 8. dnia zażywania tabletek osiąga się skuteczną antykoncepcję.

Pozdrawiam!