Nie wzięłam kilku pierwszych tabletek - co robić?

Witam. Od pięciu dni powinnam brać tabletki antykoncepcyjne, jednak nie było to możliwe. Czy pierwszą tabletkę powinnam wziąść teraz, tak jakby nie było tej pięciodniowej przerwy, czy po prostu poczekać do pierwszego dnia miesiączki i wtedy zacząć zażywanie tabletek z tego listka? Czy będę wtedy chroniona od pierwszego dnia?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej będzie, jeśli zaczeka Pani na kolejną miesiączkę i w pierwszym jej dniu zażyje pigułkę. Gdyby rozpoczęła Pani zażywanie teraz, to i tak musiałaby Pani przez cały cykl stosować dodatkową antykoncepcje.

Pozdrawiam!