Nie wzięłam pigułki, co teraz?

Witam! Mam problem, w tamtym tygodniu zażyłam dwie pigułki w jeden dzień bo myślałam, że przegapiłam zażywanie, a dziś kiedy zażywałam zauważyłam, że brakuje mi pigułki na ostatni dzień zażywania z listka. Co mam zrobić. Czyli zażyłam za dużo, a nie jak myślałam że za mało!!! Pierwszy raz mi się to zdarzyło!!! Proszę o pomoc bo ostatnią mam wziąć w ten poniedziałek i właśnie mi jej brakuje!!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pigułki antykoncepcyjne są przypisane na każdy dzień. Jeżeli jest np. wtorek, a ty masz puste miejsce zamiast pigułki pod napisem "wt", to znaczy, że pigułkę już zażyłaś. Pamiętaj, że antykoncepcję hormonalna powinno się stosować codziennie w tej samej lub zbliżonej porze dnia.
Jeżeli wzięłaś już wszystkie pigułki, to nie powinnaś brać dodatkowej w dniu, kiedy Ci jej "zabrakło". Teraz poczekaj na miesiączkę i następne opakowanie rozpocznij tego samego dnia co zwykle.

Serdecznie pozdrawiam.