Kiedy zaczyna się brać tabletki antykoncepcyjne?

Mam nieregularne cykle miesiączkowe, które trwają 29-33 dni. Zastanawiam się jak to wygląda, kiedy bierze się tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że pierwszą tabletkę powinno się wziąć w pierwszym dniu krwawienia (zaznaczę, że nigdy nie brałam tabletek), więc jeżeli w październiku miesiączkę miałam w dniach 22- 27, a w listopadzie 22- 27, to jak powinnam wziąć tabletk? W grudniu przypuszczalnie dostanę miesiączkę 20.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwszą tabletkę należy zażyć pierwszego dnia miesiączki. Po prostu kiedy zauważy Pani krwawienie/plamienie na bieliźnie, zażyje Pani pierwszą pigułkę. Pigułka może zahamować dalsze krwawienie - miesiączka może zakończyć się szybciej niż zwykle.

Pozdrawiam!