Miesiączka a początek stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam, mam do Pana pytanie, niedawno byłam u ginekologa i zapisał mi tabletki antykoncepcyjne i mam je brać w pierwszym dniu miesiączki. akurat dzisiaj dostałam miesiączkę i powinnam wziąć tabletkę, ale na opakowaniu jest pierwszy dzień brania tabletek w czwartek. co mam teraz zrobić??? poczekać do czwartku, czy wziąć tabletkę z dnia tygodnia soboty??? ale gdy by,m wzięła pierwszą tabletkę po miesiączce, to kolejną miesiączkę dostanę po 28 dniach, czy jednak dostanę w czasie brania tabletek???

Robert Markowski Ginekologia

Proszę wziąć tabletkę z soboty, i dalej zgodnie z kolejnością. Miesiączka powinna nastąpić po zakończeniu opakowania.