Kiedy rozpocząć branie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Dziś byłam u ginekologa i przepisał mi on tabletki antykoncepcyjne. Mam je brać wraz z pierwszym dniem krwawienia. Tylko pytanie moje jest czy jeśli np. dostałam miesiączkę o godzinie 15 a mam brać tabletki najlepiej rano to czy mogę wziąć pierwszą tabletkę następnego dnia okresu. Dodam jeszcze, że najczęściej pierwszego dnia gdy mam okres właśnie popołudniu jest to mało obfite krwawienie. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Powinna Pani zażyć pierwszą tabletkę w pierwszej dobie miesiączki.