Jak rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Varenelle?

Witam serdecznie. Lekarz przepisał mi dziś tabletki antykoncepcyjne Varenelle. Niby mi wszystko wyjaśnił, ale to moje pierwsze, więc byłam bardzo zaaferowana i trochę się pogubiłam. Jest 28 tabletek, 21 + 7 placebo. Jak mam wziąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień miesiączki skoro na miesiączkę mam przeznaczone 7 ostatnich?

Szanowna Pani!

Jeżeli rozpoczynamy antykoncepcję, to pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki.Potem przyjmuje Pani tabletki codziennie przez 28 dni,a w czasie tych 7 dni placeba pojawi się kolejne krwawienie.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki (np. jeżeli miesiączka pojawi się w nocy, to tabletkę można przyjąć rano lub wieczorem następnego dnia, ważne aby ustalona godzina umożliwiała przyjmowanie leku również w kolejnych dniach). 7 tabletek placebo przyjmować należy po 21 tabletkach i dotyczą one już kolejnej miesiączki.