Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stosować i kiedy zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Witam.Byłam u ginekologa z mamą,po tabletki antykoncepyjne.W ogole jest przeciw wszystkiemu.Ja kompletnie nic nie wiem jak stosować,kiedy ? To moje pierwsze tabletki proszę o dokładny opis jak to powinno przebiegac i jak mam zażywać .
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Informacji na temat stosowania tabletek antykoncepcyjnych powinien udzielić Pani lekarz wystawiający receptę. Ogólnie- pierwsza tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki, stosować tabletki regularnie o stałej porze. Między kolejnymi opakowaniami należy zrobić 7- dniową przerwę.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

1 tabletkę należy przyjąć 1 dnia krwawienie miesiączkowego, następne codziennie o tej samej porze przez ( w zależności od typu leku 21 lub 28 dni) w przypadku leków 21+7 po 21 dniach przyjmowania leku należy zrobić 7 dniową przerwę kolejne opakowanie należy rozpocząc po 7 dniowej przerwie wa więc 8 dnia. W przypadku leków 24+4, 26+2 leki przyjmujemy bez przerw non-stop.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy