Kiedy najlepiej zacząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Pierwszą tabletkę wzięłam 24 października (czwartek) i nie robiłam przerwy ostatnią tabletkę przyjęłam 4 grudnia (środa). Kiedy zacząć nowe opakowanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jakie tabletki Pani przyjmuje. Jeśli jednak są to klasyczne tabletki 21+7, to pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania powinna Pani przyjąć po 7 dniach przerwy, tj. ósmego dnia (12 grudzień).